Sanem Kalfa Quartet
Sanem Kalfa Quartet
22 Şubat 22:30
Nardis Jazz Club
Kuledibi Sok. No:8 Galata / İstanbul
Sanem Kalfa (vo), Onur Aymergen (g), Ozan Musluoğlu (b), Turgut Alp Bekoğlu (d).

Sanem Kalfa, geleneksel Türk müziğinin renklerini caz ile harmanlayan kendine has tarzı ile tanınıyor. Trabzon doğumlu sanatçı, 12 yıl çello çaldıktan sonra çalışmalarını caz vokalistiğine yöneltip 2007’de Hollanda’ya taşındı. Caz eğitimini Prins Claus Konservatuarı’nda tamamlayan sanatçı daha eğitiminin ikinci yılında Nederlands Jazz Vocal Concour’da ikincilikte ödüllendirildi. 2009’da değişim öğrencisi olarak gittiği New York’ta JD Walter, Gretchen Parlato, Sheila Jordan, Roberta Gambarini gibi caz müziğinin önde gelen isimleriyle çalıştı. Slovenyalı piyanist Kaja Draksler’ın liderliğindeki Akropola Quartet ile “Türkü” isimli albümü kaydetti. Sanatçı Quincy Jones’un jüri başkanlığını üstlendiğini 44. Montreux Jazz Festivali’nde Jazz Voice yarışmasında birincilik ödülünü kazandı. Son zamanlarda ise kendi grubuyla ve Avrupa çapında çeşitli projelerle sahne almaktadır.

Giriş: 60 TL

***

Sanem Kalfa is a Turkish singer with a distinctive style, mixing jazz, improvisation and world music into powerful ben of emotion. After studying cello in Ankara, she moved from Turkey to the Netherlands to study singing at the Jazz den of the Prins Claus Conservatory. During her studies she won several awards, including the 1st Prize Shure Montreux Jazz Vocal competition presented by Quincy Jones. At the moment she is residing in Amsterdam and performing with various groups around the world.

Tonight she will perform with the new group “BOHo” created by Ozan Musluoglu inspired by their performance from the last summer. On the guitar Onur Aymergen and drums Turgut Alp Bekoglu.

Music Charge: 60.-TL