Fabrizio Paterlini
Fabrizio Paterlini
07 Kasım 21:30
Salon İKSV
Sadi Konuralp Caddesi No:5 Şişhane 34433 İstanbul
kim?
Piyanoyu, “kendi iç dünyasını en iyi şekilde yansıtabildiği enstrüman” olarak tanımlayan İtalyan müzisyen ve çağdaş klasik müzik bestecisi.

ne yaptı?
90’lardan bu yana farklı disiplinlerde üreten, ürettikçe de evrilen ve gelişen bir yapıya sahip. Progresif rock besteleriyle başladığı kariyeri için 2006 yılı bir dönüm noktası sayılabilir. Kendi ismini verdiği plak şirketiyle 2007’de ilk solo piyano albümü Viaggi in aeromobile’yi yayımladı. O tarihten bu yana, her yıl ortalama bir albümle dinleyicileriyle buluşan Paterlini için bir diğer dönüm noktası ise 2013 yılında yayımlanan albümü Now. Now’la birlikte elektronik altyapıları kucaklamaya başladı. Bir yıl sonra yayımladığı albümü The Art of Piano ise “gerçek bir piyano şaheseri” olarak tanımlandı. 2017’de yayımlanan albümü Secret Book’la formülü bir kez daha değiştirdi. Yaylılar, piyano ve elektronik altyapının birlikteliği, şimdiye kadarki en komplike Fabrizio Paterlini albümüne hayat veriyordu. 2018 yılı ise, Paterlini’nin dört yıl aradan sonra solo piyanoya dönüşünü müjdeleyen albümü Winter Stories’i bizlerle buluşturdu. 2015 yılında Salon’da beş yıldızlı bir müzik ziyafeti sunan İtalyan piyanist, bu sefer ziyafeti iki gece üst üste seviyesine taşıyacak.

nasıl?
Max Richter, Dustin O’Halloran, Nils Frahm ve Yann Tiersen sevenler için biçilmiş kaftan.

Bu etkinlikte 18 yaş sınırı vardır.
#saloniksv #salononyaşında

who?
The Italian musician and contemporary classical music composer who describes piano as the “instrument he can best express his inner world”.

what?
Paterlini has been working in different disciplines since the 90s, he has a quality of evolving and developing as he creates. 2006 may be considered a turning point in his career which he had started with progressive rock compositions. He released his first solo piano album Viaggi in Aeromobile in 2007 from his self-titled record company and has since released at least one album a year for his audience. Another turning point in Paterlini's career took place with his 2013 album Now. He started embracing electronic foundations with Now. The album Paterlini released one year later, The Art of Piano, has been described as “a true piano masterpiece”. He changed his formula once again with his 2017 album, Secret Book. The synergy of the strings, piano and electronic foundations resulted in the most sophisticated Fabrizio Paterlini album to that day. The year 2018 brought us Winter Stories which heralded his return to the solo piano following a four-year break. The Italian pianist had presented us with a five-star musical feast at Salon İKSV in 2015 and will be doubling the feast this time with two consecutive nights of music.

how?
A perfect match for those who enjoy Max Richter, Dustin O’Halloran, Nils Frahm and Yann Tiersen.

This event has an age restriction of 18.
#salonİKSV