Birlikte Güzel: Sinkane
Birlikte Güzel: Sinkane
31 Ekim 21:30
Salon İKSV
Sadi Konuralp Caddesi No:5 Şişhane 34433 İstanbul
kim?
Beslendiği kültürleri yansıtırcasına, afro-beat’ten funk’a, poptan caza geniş bir yelpazede özgün üretimler yapan Londra doğumlu Sudan asıllı ABD’li şarkıcı, şarkı sözü yazarı ve müzisyen.

ne yaptı?
Ahmed Gallab, sahne adıyla Sinkane, Londra’da profesör bir anne babanın çocuğu olarak dünyaya geldi. Beş yaşına kadar yaşayacağı Sudan’a taşındı. Beş yaşında ise ABD’ye yerleşti. Kısa sürede bu kadar farklı coğrafyalarda bulunması, küçük yaşta şekillenmeye başlayan müzik kimliğine de yansıdı. Ahmed Gallab’ı sadece Sinkane ile değil, birçok önemli grup ve projenin içinde yer almasıyla tanıyor olabilirsiniz. Caribou, of Montreal, Born Ruffians ve Yeasayer gibi önemli isimlerin turne müzisyenliğini üstlenmesinin haricinde; Nijeryalı electro-funk efsanesi William Onyeabor’a adanmış dev bir proje olan Atomic Bomb! Band’in lideri ve müzik direktörü olan Gallab, bu projede David Byrne, Damon Albarn, Money Mark, Dev Hynes, Amadou and Mariam, Joshua Redman, Jamie Lidell ve Alexis Taylor gibi dünyaca ünlü müzisyenleri bir araya getirdi. 2012 yılında yayımlanan ilk albüm MARS’la başlayıp, bu yıl içinde Jakuzi’nin de kataloğunda yer aldığı plak şirketi City Slang etiketiyle yayımlanan son albüm Dépaysé’yle devam eden süreç, Sinkane’in müzikal tonlarındaki geçiş ve değişimlerini de beraberinde getirdi. Funk, Sudan pop, psychedelia ve afro-beat altyapılarıyla hayli enerjik şarkılara imza atsa da konu şarkı sözleri olduğunda suya sabuna dokunmayı asla ihmal etmiyor. Çoklu kültürün iliklerine kadar işlediği şarkılarında politik kimliğini saklamaktan asla çekinmeyen Sinkane ile Salon’da yüksek telden bir gece sizleri bekliyor.

nasıl?
Funk, Sudan pop, psychedelia ve afro-beat ekseninde bir gece. Dolayısıyla Salon’da şartlar dansa son derece müsait.

Bu etkinlikte 18 yaş sınırı vardır.
#saloniksv #birliktegüzel

who?
London-born Sudanese-American singer, songwriter and musician who produces in a wide spectrum from afro-beat to funk, pop to jazz, reflecting the cultures that nourished him.

what?
Ahmed Gallab, stage name Sinkane, was born to college professors in London. His parents moved to Sudan where he would live till he was five years old, then moved to the USA. Having travelled to so many different places in a brief period reflected on his musical identity that began to form at an early age. You may know Ahmed Gallab not only as Sinkane but also from many other significant bands and projects he participated in. Besides performing as a session musician for such distinguished names as Caribou, of Montreal, Born Ruffians and Yeasayer, Gallab is the vocalist and music director of the enormous project Atomic Bomb! Band which is dedicated to Nigerian electro-funk legend William Onyeabor. He brought together world-famous musicians such as David Byrne, Damon Albarn, Money Mark, Dev Hynes, Amadou and Mariam, Joshua Redman, Jamie Lidell and Alexis Taylor for this project. The process that started in 2012 with the release of his first album MARS continues with his latest album Dépaysé, released by City Slang label which also has Jakuzi on his roster, and brought about changes in transitions and alterations in Sinkane’s musical tones. Even though he produces highly energetic songs based on Funk, Sudanese pop, psychedelia and afro-beat, he doesn’t hold back when it comes to lyrics. You’re in for a charged night with Sinkane, who never avoids revealing his political identity in his songs infused with multi-culturalism to the bone.

how?
A night where Salon will have the right conditions for dancing with music revolving around funk, Sudanese pop, psychedelia and afro-beat.

This event has an age restriction of 18.
#salonİKSV