Laura Misch
Laura Misch
03 Ekim 21:30
Salon İKSV
Sadi Konuralp Caddesi No:5 Şişhane 34433 İstanbul
kim?
Londra’nın aile boyu sanatçı Misch Ailesi’nin’den Tom Misch’in kız kardeşi. Saksafonu, synthesizer’ı ve melekleri kıskandıran sesiyle elektronikanın caza kucak açan deneysel yüzünde harikalar yaratan Londralı sanatçı ve prodüktör.

ne yaptı?
2016 yılında ilk kısaçaları Shaped by Who We Knew’le karşımıza çıktı. Londra’nın son yıllarda cazın yeni çağına yön veren, türün kalıplarını genişleten, sınırları olmayan deneysel caz sahnesinde kucak açılan bu kısaçalar, müzik gurusu Gilles Peterson’ın da dikkatini çekti. BBC Radio 6 Music, BBC Radio 1 ve Jazz FM’de kendisine bolca yer buldu. Yapımcılığını kendi üstlendiği ilk albümü Playground’u 2017 yılının Mayıs ayında yayımladı. Albümün isminin hakkını verircesine beat’lerini saksafonuyla ahenklendiren, deneysel yaklaşımıyla müziği kendi oyun alanına dönüştüren Laura Misch, 2018 yılında yayımladığı teklisi Lagoon’la başarısını bir sonraki seviyeye taşıdı. Phil Taggart ve Jamie Cullum gibi isimlerin hayranlıkla karışık takdirini kazandı. Salon’un aşkı Khruangbin’le çıktığı Avrupa turnesini End of the Road, Visions, All Points East, Meadows in the Mountains, Oslo Jazz Festival ve Blue Dot gibi önemli festivallerdeki performansları izledi. İkinci albümü Lonely City’yi bu yılın Mayıs ayında yayımladı. Son olarak Michael Kiwanuka’yla ortak çalısması Money ile çokça konuşulan, başarılarının ardı arkası kesilmeyen erkek kardeşi Tom Misch’le birlikte kaydettiği Follow isimli şarkı, milyonlarca dinlenme sayısına ulaştı.

nasıl?
Saksafonu ve ruhunuzu hafifletecek sesi, elektronika ve cazı katman katman, ince işçilikle işlerken, Türkiye’de ilk kez Salon’da izleyeceğeniz Laura Misch’e hayran olacaksınız.

Bu etkinlikte 18 yaş sınırı vardır.
#saloniksv #salononyaşında

who?
Sister of Tom Misch, from the Misch family of artists. Artist and producer from London who works wonders on the experimental and jazz-infused side of electronica with her saxophone, synthesizer and a voice that would make angels envious.

what?
She made her debut with her first EP, Shaped by Who We Knew, in 2016. In London’s boundless experimental jazz scene that has been leading the new age of jazz and expanding the forms of the genre in recent years, her EP caught the attention of music guru Gilles Peterson. She appeared on BBC Radio 6 Music, BBC Radio 1 and Jazz FM numerous times. She released her self-produced first album, Playground, in May 2017. Laura Misch has raised her success to the next level with her EP Lagoon, where she harmonizes her beats with her saxophone, and turns music into her playground with her experimental approach. She has earned adoring admiration from names such as Phil Taggart and Jamie Cullum. The European tour she went on with Salon’s dearest Khruangbin was followed by her performances at distinguished festivals including End of the Road, Visions, All Points East, Meadows in the Mountains, Oslo Jazz Festival and Blue Dot. Her second album, Lonely City, was released this year in May. Most recently, she has collaborated with Michael Kiwanuka on the highly acclaimed single Money, and the single Follow recorded with her renowned and successful brother Tom Misch has been streamed millions of times.

how?
You will adore Laura Misch who will appear for the first time in Turkey at Salon İKSV as she intricately crafts electronica and jazz, layer by layer with her saxophone and a voice that will unburden your soul.

This event has an age restriction of 18.
#salonİKSV