Elvett
Elvett
27 Eylül 22:00
Salon İKSV
Sadi Konuralp Caddesi No:5 Şişhane 34433 İstanbul
kim?
Lyn m ve Alain Frey’den mütevelit, caz ve gospele sımsıkı sarılan İsviçreli elektro pop ikilisi.

ne yaptı?
2003 yılında tanışıp, müzikal anlamda çok fazla ortak noktaları olduğunu fark eden Lyn m ve Alain Frey, 2015 yılının Ocak ayında Elvett’e hayat verdiler. Aynı yıl içinde yayımladıkları ilk teklileri Home, yumuşak electronika dokunuşlarının üstünde yükselen Lyn m’in kalp atışlarına hükmeden güçlü sesiyle müzik severler üstünde büyük etki bıraktı. Şarkıya eşlik eden harika video, Elvett’in ülkemizde önemli bir hayran kitlesine kavuşmasını sağladı. Elektro-akustik olarak tanımladıkları müzikleri, Elvett’i Paléo Festival, Eurockéennes de Belfort ve Printemps de Bourges başta olmak üzere, önemli etkinlik ve festivallere taşıdı. So Easy To Leave ve Who Shot First? gibi adeta bağımlılık yaratan şarkılarla dayalı döşeli uzunçalar görünümlü ilk kısaçalarları Who Shot First?'ü yine 2015’te yayımladılar. Mama ve Man isimli iki tekli sığdırdıkları 2018 yılının ardından, şarkılarında yaşattıkları yoğun duyguları bu sefer ilk Türkiye konserleri için 27 Eylül’de Salon’da yaşatacaklar.

nasıl?
Gözünüzün sahneden başka bir şeyi görmeyeceği, kulaklarınızın Elvett şarkılarından başka bir şey duymayacağı, zamanı durduracak bir elektro pop gecesi.

Bu etkinlikte 18 yaş sınırı vardır.
#saloniksv #salononyaşında

who?
Swiss electro-pop duo consisting of Lyn m and Alain Frey who firmly embraces jazz and gospel.

what?
Lyn m and Alain Frey met in 2003 and found out they had so many musical interests in common that they have brought life to Elvett on January 2015. Their single, Home, was released the same year and mesmerized listeners with Lyn m’s powerful voice rising over soft electronica touches. The wonderful video that accompanied the song has won them a substantial listener base in Turkey. Their music, self-described as electro-acoustic, carried Elvett to prominent festivals and events including Paléo Festival, Eurockéennes de Belfort and Printemps de Bourges. In 2015 they also released their first EP resembling an LP, Who Shot First? loaded with addictive songs such as So Easy To Leave and Who Shot First? Following two singles titled, Mama, and Man, released in 2018, they will deliver the powerful emotions of their songs at their first concert in Turkey on 27 September.

how?
A night of electro-pop that will stop time, where your eyes will see nothing but the stage, and your ears will hear nothing but Elvett songs.

This event has an age restriction of 18.
#salonİKSV