Efe Artun Yüksel Trio
Efe Artun Yüksel Trio
11 Temmuz 21:30
Nardis Jazz Club
Kuledibi Sok. No:8 Galata / İstanbul
Efe Artun Yüksel (g), Halil Çağlar Serin (b), Burak Durman (d).

Efe Artun Yüksel 1992 yılında İzmirde doğdu. Orta okul ve lise yıllarında klasik gitar çalıştı. Üniversite eğitimini 2010 -2015 yılları arasında 9 Eylül Üniversitesi GSF Müzik Eğitimi Anabilim Dalında klasik gitar eğitimini Ender Bilge ile tamamladı ve Pepe Romero, Marco Socias, Rene İzquierdo, Pavel Steidl ve Los Angeles Guitar Quartet den tanıdığımız; Scott Tennant, John Dearman, Matthew Greif ile yurt içi ve yurt dışında workshoplara katıldı. Bu süreçte; Ömür Gidel, Skip Gailes, Adam Larrabee ile çalışma fırsatı buldu. 2012 yazında Emre Kartarı’in caz kampına katıldı. 2016 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Caz yüksek lisans programına başladı ve hala orada eğitimene devam ediyor. Bu süreçte de Baki Duyarlar, Şevket Akıncı, Sibel Köse, Başak Yavuz, Alper Maral, Şenova Ülker ile çalışma fırsatı buldu. 20 yaşında başladığı profesyonel müzik hayatında kendi triosu ve başka projelerle “İzmir Caz Derneği Açılış Konseri”, “IKSV İstanbul Caz Festivali”, “Mitanni”, “Badau”, “Bova” gibi çeşitli mekan ve organizasyonlarda performanslar sergiledi. Bu akşam grup beste ve düzenlemelerden oluşan bir repertuar ile sizlerle olacaklar.

Giriş: 50 TL, Öğrenci: 35 TL
***

Efe Artun YÜKSEL was born in 1992 in İzmir. He studied classical guitar in high school years. He completed his classical guitar education by studing with Ender BİLGE at the Music Education Department of 9 Eylül University, Faculty of Fine Arts.

He participated in workshops in Turkey and abroad with Pepe ROMERO, Marco SOCIAS, Rene IZQUIDER, Pavel STEIDL and Scott TENNANT, John DEARMAN, Matthew GREİF that we know from Los Angeles Guitar Quartet. He also had the opportunity to work with Ömür GİDEL, Skip GAİLES and Adam LARRABEE.

In the summer of 2012, he joined the jazz camp of Emre KARTARİ.

In 2016, he started his master’s degree at Bahçeşehir University, Music Technologies and Jazz Performance Department and still continues his education there. He worked with Baki DUYARLAR, Şevket AKINCI, Sibel KÖSE, Başak YAVUZ, Alper MARAL and Şenova ÜLKER.

In his professional music career which he has started at the age of 20, he has performed with his own trio and other projects in various places and organizations such as Izmir Jazz Association Opening Concert, IKSV Istanbul Jazz Festival, Mitanni, Badau ,Bova.

Tonight Efe Artun Yüksel Trio will be with you with a repertoire which include compositions and arrangements.
Music Charge; 50.-TL