Rymden / Nubiyan Twist / Turgut Alp Bekoğlu / Barış Demirel
Rymden / Nubiyan Twist / Turgut Alp Bekoğlu / Barış Demirel
06 Temmuz 19:00
Beykoz Kundura Fabrikası
Yalıköy, Sureyya İlmen Cad. No:1, İstanbul
RYMDEN (Bugge Weseltoft, Dan Berglund, Magnus Öström) / NUBIYAN TWIST / TURGUT ALP BEKOĞLU LOVE JAZZ QUARTET / BARIŞ DEMİREL - BARIŞTIK MI

Beykoz Kundura’daki bu festival gününün açılışını, yayımladığı son albümüyle büyük ilgi gören trompetçi Barış Demirel yapıyor ve ardından sahneyi, müzik otoritelerince Türkiye’nin en önemli davulcularından biri olarak gösterilen Turgut Alp Bekoğlu’na bırakıyor. Bugüne kadar Gloria Gaynor, Marcus Miller, George Benson, Joe Lovano, Erik Truffaz ve Sezen Aksu gibi isimlerin de aralarında bulunduğu sanatçılarla çalışan Bekoğlu, Ajda Pekkan, Erkan Oğur/Telvin ve İlhan Erşahin’s İstanbul Sessions gibi farklı projelere de katılımını sürdürüyor. Günün üçüncü konserinde, 90’lardan milenyumun başına kadar İskandinavya’da pek çok müzisyen ve gruba ilham veren iki grup New Conception of Jazz ve e.s.t.’in üyeleri arasında yer alan ödüllü piyanist Bugge Wesseltoft, klavyeci Dan Berglund ve basçı Magnus Öström’ün kurduğu RYMDEN sahneyi devralıyor. Varolan biçimler üzerinde oynamaya ve yeni yollar aramaya kendini adayan bu üçlünün müziği, 21. yüzyılın İskandinav ruhundan besleniyor; minimal bir tavır takınırken aynı zamanda sinematografik ve epik bir etki yaratmayı da başarıyor. İlk albümleri Reflections and Odysseys’i bu yılın başında yayımlayan RYMDEN, deneysel dünyasını 26. İstanbul Caz Festivali’ne taşıyor. Etkinlik Tom Excell’in 10 kişilik grubu Nubiyan Twist ile sona eriyor. Reggae, soul, afro-beat ve latin ritimleriyle örülü, caz emprovizasyonları ve geleneksel enstrümanların yanı sıra elektronik unsurlara da kucak açan bu modern sound kesinlikle canlı dinlenmeli.
#istcazfest #cazadokunaneller
#garanticazyeşili


Kapı açılışı: 18.00
Barış Demirel - Barıştık Mı: 19.00
Turgut Alp Bekoğlu Love Jazz Quarter: 20.00
RYMDEN: 21.15
Nubiyan Twist: 22.30

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Beykoz Kundura’ya tekneyle ücretli ulaşım sağlanacaktır.

18 yaş altı izleyiciler konsere refakatçileriyle birlikte girebilir. 18 yaş altı ve üstü izleyiciler için farklı renkte bileklik sağlanacaktır.

Etkinlik ayakta düzende gerçekleşecektir.