Papooz
Papooz
11 Mayıs 22:30
Salon İKSV
Sadi Konuralp Caddesi No:5 Şişhane 34433 İstanbul
kim?
Tropikal iklimin palmiye kokularını garaj estetiğiyle müziklerine yediren, Ulysse Cottin ve Armand Penicaut ikilisinden mütevellit, kendi deyimleriyle Parisli ‘tropical garage’ grubu.

ne yaptı?
2015 yazının fon müziği olan çıkış teklileri ‘Ann Wants to Dance’ ve şarkıya asi kız Soko’nun çektiği, sevgilisi Sasha’yı başrole taşıdığı videoyla dinleyenleri gözlerden kalpler fışkırtan emoji sevimliliğiyle baş başa bıraktılar. Sosyal medya hesaplarındaki şakacı paylaşımlarıyla takipçileriyle aralarındaki aşk daha da büyüdü. Parisli olmalarına rağmen “Parizyen” olmanın kıyısından değil, tropikal iklimin ve Kaliforniya sahillerinin kıyısından geçen tarzlarıyla günümüz jenerasyonunun yeni favorisi oldular. Zahmetsiz cool’luk ve dertleri evde bıraktıran tatlılık oranı yüksek pop algılısıyla dolu ilk albüm ‘Green Juice’, 2017’de yayımlandı. Japonya’ya kadar uzanan kıtalar arası dev bir turnenin ardından, aynı yılın Ekim ayında İstanbullu dinleyicileriyle ilk kez Salon’da buluştular. Buluşma en az grubun kendisi kadar tatlıydı ve uzun süre etkisinden çıkamadık. Neyse ki arayı çok açmıyorlar ve kendileriyle ilk İstanbul aşkını yaşadığımız yere geri dönüyorlar. Hem de 8 Mart’ta yayımlanacak yeni albümleri ‘Night Sketches’la. Papooz’la aşk tazelemeye, alametifarikalarını eksik etmedikleri yepyeni tropik pop şarkılarını ilk kez dinlemeye hazır olun.

nasıl?
Yaz mevsimini Mayıs ayında başlatacak, İstanbul’un ve dolayısıyla Salon’un iklimini tropikal iklime çevirecek mutluluk garantili bir gece.

Bu etkinlikte 18 yaş sınırı vardır.

bilet
Ayakta 80 TL Öğrenci 60 TL