Piyano Günü: Peter Sandberg
Piyano Günü: Peter Sandberg
29 Mart 21:30
Salon İKSV
Sadi Konuralp Caddesi No:5 Şişhane 34433 İstanbul
kim?
Güzel müzikler coğrafyası İskandinavya’nın gururla sunduğu, İsveçli “multi-enstrümantalist”, neo-klasik müzik bestecisi ve prodüktör

ne yaptı?
İsveç'in muazzam ve huzur dolu doğası bir tarafta, karmaşık ve yorucu modern yaşamı bir tarafta... Tam ortada ise bu iki unsurdan ilhamını alan Peter Sandberg var. Hâl böyle olunca, açık zihni ve yetenekli elleriyle ürettiği müziği; alabildiğine samimi, yeri geldiğinde sımsıcak, yeri geldiğinde ise kış rüzgârları kadar serin. Her hâlükârda hafifletici ve zihni besleyici… Hislerini tüm açıklığıyla notalara döküyor; neo-klasik müziği, zaman zaman cazı, kimi zaman ise elektronik altyapıları kendisine mesken ediniyor. Başrolde piyano var; gitarlar, yaylılar ve synthesizer’lar ise yardımcı oyuncu olarak mesaide. İki albümü ‘Balm’ ve ‘Jane, Forever’la, özellikle de “Remove The Complexities” ve “Balm” gibi şarkılarla Spotify’da 150 milyondan fazla dinlenmiş durumda. Netflix, Volvo ve Tesla gibi dünya markalarının reklamları için hazırladığı müziklerle, televizyon ve reklamcılık sektöründe de ismini duyurdu. Sırada bu yıl içinde yayımlayacağı, aynı adlı ilk teklisi ve ikinci tekli ‘Deep’i dinleyicileriyle paylaştığı yeni albümü ‘Motion’ var. Öncesinde ise Salon’da İskandinav usulü bir müzik ziyafeti var.

nasıl?
Ruhunuza, benliğinize iyi gelecek bir neo-klasik müzik serüveni. Hauschka, Jóhann Jóhannsson, Max Richter, Nils Frahm, Philip Glass ve Joep Beving’den herhangi birini veya hepsini seviyorsanız, tam sizin kaleminiz.

Bu etkinlikte 18 yaş sınırı vardır.
#saloniksv