Sanat Deliorman & Caz Biraderleri
Sanat Deliorman & Caz Biraderleri
19 Şubat 21:30
Nardis Jazz Club
Kuledibi Sok. No:8 Galata / İstanbul
Sanat Deliorman (vo), Uraz Kıvaner (p), Esra Kayıkçı (b), Mertcan Bilgin (d).

Caz söylemeye 2003’te, çevirmenlik okuduğu Boğaziçi Üniversitesi’nin a cappella caz korosunda başlayan Sanat Deliorman caz vokal yarışmalarında dereceler toplamış, 2010’da İKSV Caz Festivali’ne genç yetenek olarak davet edilmiştir. Özellikle güçlü sesi ve duygulu yorumuyla akıllarda kalan Deliorman, 2012’den beri Nardis başta olmak üzere İstanbul, Ankara ve Bodrum’un bilinen caz mekânlarında sevdiği müzik dostlarını ağırladığı “Sanat Deliorman ve Caz Biraderleri” ekibiyle konserler gerçekleştirmektedir. Öte yandan, Bora Çeliker ve Eylül Biçer ile “Konuşan Gitarlar”, Janusz Szprot ile ise “Polonya’dan Sevgilerle” adlı iki özel konser projesini yürütmektedir.
Profesyonel yaşamının diğer cephesinde festival program editörü, seslendirme sanatçısı ve grafik tasarımcı olarak aktif olan Deliorman, aynı zamanda her salı akşamı Açık Radyo’da “Dünyanın Cazı” programını hazırlayıp sunmakta, konuklu programlarıyla hem yerli hem yabancı sanatçıların yeni çalışmalarını desteklemekte, bir yandan da jazzdergisi.com’da yorum yazıları yazmaktadır.
2017 yazında, Wojanów’da ikincisi düzenlenen Uluslararası New York Jazz Masters Workshop’una seçilen ve burada Aaron Goldberg, Greg Osby, Mike Moreno, Kendrick Scott ve Matt Penman gibi ustalarla çalışma şansı elde eden Deliorman, bu workshop kapsamında Wrocław’daki Vertigo Jazz Club’da sahneye çıkmıştır. Yakın zamanda ise Yunanistan ve diğer Balkan ülkelerine konser vermek için gidip gelmekte, bir yandan da Türkçe caz, tango ve pop bestelerini albümleştirme çalışmalarına devam etmektedir.

Giriş: 50 TL, Öğrenci: 35 TL

***

Sanat Deliorman, who started singing jazz in 2003, when studying translation at Boğaziçi University, in school’s a cappella jazz choir, has won several awards and special mensions in a number of vocal jazz competitions and was invited to the International Istanbul Jazz Festival as a young talent in 2010. Known for her strong voice and deep sentimental interpretation, Deliorman, since 2012, has been holding gigs in jazz clubs of Istanbul, Ankara and Bodrum, with her jam session group called “Sanat Deliorman & Her Jazz Bros”. On the other hand, she is holding project concerts with Bora Çeliker and Eylül Biçer as Talking Guitars Trio, and with Janusz Szprot for the Turkish-Polish jazz project called “From Poland with Love”.
Also active as a festival programme annotator, dubbing artist and a graphic designer, Deliorman prepares and presents an on-air show called “World’s Jazz” every tuesday evening on Açık Radyo, occasionally promoting new albums of jazz musicians in her live talk shows, while penning concert reviews for jazzdergisi.com.
In Summer 2017, she participated the 2nd International New York Jazz Masters Workshop held in Wojanów, where she worked with masters like Aaron Goldberg, Greg Osby, Mike Moreno, Kendrick Scott and Matt Penman and got on stage at Vertigo Jazz Club in Wrocław during this workshop. Most recently, she is travelling to Balkan countries, such as Greece as a guest singer, meanwhile working on her debut album, to record her own Turkish jazz, tango and pop songs.