Nabihah Iqbal Live & DJ
Nabihah Iqbal Live & DJ
08 Aralık 21:00
Babylon
Tarihi Bomonti Bira Fabrikası, Birahane Sokak No:1 Bomonti, Şişli
Psikedelik synth’ler ve post-punk ritimlerini birleştirdiği elektro pop sound’uyla Londra çıkışlı prodüktör Nabihah Iqbal, 8 Aralık’ta konuğumuz oluyor! Nabihah Iqbal’ın canlı performansı ardından Ah! Kosmos geceye devam ediyor ve sonrasında yine Nabihah Iqbal, DJ kabininin başına geçiyor.

Nabihah Iqbal
Asya kökenli İngiliz prodüktör Nabihah Iqbal, eski adıyla Throwing Shade, etnomüzikoloji eğitimi ardından basit müzik ekipmanlarıyla yaptığı deneysel çalışmalarının ürünü olan “Mystic Places” kısaçalarını 2013 yılında yayımladı. 2015’te Ninja Tune etiketiyle “House of Silk” kısaçalarını paylaştı. Söz yazımının yanı sıra klavye, synth, bateri ve gitar gibi enstrümanların hepsini çalarak bütün rolleri üstlendiği çıkış albümü “Weight of the Heart”ı 2017’de yayımladı. Tate Modern, Tate Britain ve Institute of Contemporary Arts ile yaptığı müzikal iş birliklerinin ardından; 2017’de Barbican Centre’da gerçekleşen retrospektif Basquiat sergisindeki grup performansında yer aldı. 2013’ten beri Londra radyosu NTS’te dünyanın farklı bölgelerinden müzikleri keşfedip paylaştığı bir radyo programı yapıyor.

Ah! Kosmos
Ah! Kosmos projesiyle tanınan İstanbul ve Berlin çıkışlı ses tasarımcısı, prodüktör ve multi-enstrümantalist Başak Günak; ilk albümü “Bastards”ı 2015’te yayımladı. Tek bir müzik türünün dışında kalarak avant-garde ve post-rock arasında yaptığı geçişleriyle tanıdığımız elektronik sound’ını; mistik melodiler, güçlü perküsyonlar ve farklı ses manzaralarıyla harmanladığı ikinci albümü “Beautiful Swamp”, geçtiğimiz Ekim ayında Compost Records etiketiyle yayımladı. Sigur Rós ve Barbican Center konserinden önce Jonny Greenwood gibi önemli müzisyenlerle aynı sahneyi paylaşan Ah! Kosmos; aynı zamanda Sónar Barcelona, Venice Electro Festival ve Tokyo Electronic Music of Arts Festival gibi uluslararası festivallerde de yer aldı.

Biletler için Mobilet!

21:00 - 22:45: larda yüzen (DJ set)
22:45 - 23:45: Nabihah Iqbal (Live set)
23:45 - 00:45: Ah! Kosmos
00:45 - 02:00: Nabihah Iqbal (DJ set)