ÇİĞDEM ERKEN BAND FEAT. ÇAĞAN IRMAK
ÇİĞDEM ERKEN BAND FEAT. ÇAĞAN IRMAK
18 Mayıs 22:30
Nardis Jazz Club
Kuledibi Sok. No:8 Galata / İstanbul
Senarist ve yönetmen Çağan Irmak’ın son filmi “Benim Adım Feridun”un soundtrackini oluşturmak için bir araya gelen ikili bu noktadan hareketle çoğunluğu Çiğdem Erken şarkılarından oluşan ve yanısıra gizli kalmış popüler Türk pop caz örneklerinden hazırlanmış repertuarları ile Nardis Sahnesi’nde olacak. Zaman zaman aynı sahneyi paylaşan ikili Nardis Sahnesi için özel bir repertuar hazırladı.

Giriş: 50 TL

Küçük yaşlarda müzikle tanışan Çiğdem Erken, 7 yaşında piyano çalmaya başladı. Ankara Devlet Konservatuarı’nın ardından Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesinde Master ve Sanatta Yeterlik Programlarını bitirdi. Ayşegül Sarıca’dan piyanist olabilmek, Yücel Erten’den tiyatroda müzik yapabilmek adına çok şey öğrendi. 1994-1999 yılları arasında Ankara Devlet Operası’nda korepetitör ve orkestra sanatçısı olarak görev yaptı. 1994-1999 yılları arasında Ankara devlet Konservatuarı’nda ve B.Ü Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nde Öğretim Görevlisi olarak görev yaptı. 1999-2010 yılları arasında Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesinde Yardımcı Doçent statüsü ile görev yaptı. Üniversitede Piyano, Oda Müziği, Tiyatro Müziği ve Müzikaller üzerine dersler verdi. Oldrich Danek’in yazdığı Yücel Erten’in yönettiği “Savaş İkinci Perde’de Çıkacak” adlı oyuna yaptığı müzikler ile geçtiğimiz sene eleştirmenler tarafından verilen Tiyatro Ödüllerinde “Yılın Oyun Müziği” ve VIII. Lions Tiyatro Ödülleri Direklerarası Tiyatro Ödüllerinde “Yılın Özgün Tiyatro Müziği” ödüllerini kazandı. Geçtiğimiz sezon İBBŞT’de sahnelenen “Binali ile Temir” adlı oyuna yaptığı müzikler ile X. Lions Tiyatro Ödülleri Direklerarası Tiyatro Ödüllerinde “Yılın Özgün Tiyatro Müziği” ödülünü kazandı. Zaman zaman kendi yazdığı şarkılar ile konserler veriyor. Önceleri profesyonel yaşantıdan uzak tuttuğu şarkıları paylaşım sitelerinde büyük bir ilgi ile karşılaştı. Çoğunluğu re minör tonunda olan şarkılarının gördüğü ilgi üzerine “Kız Kafası” adlı albümünü yaptı. Ve sanatçı tiyatro müziği ile piyanist, müzik direktörü ve besteciliğini İstanbul da sürdürmektedir.

Çağan Irmak; Türk yönetmen ve senaryo yazarıdır. 4 Nisan 1970 tarihinde İzmir’de doğdu. Çocukluğu Seferihisar’da geçti. Ege Üniversitesi Radyo-TV bölümünden mezun oldu. Asmalı Konak adlı televizyon dizisiyle ismini bütün Türkiye’ye duyurdu. Sonra hem 1980’li yılların karışık, gergin ve politik halini, hem 2000’li yıllardaki bir sonraki kuşağın yaşadıklarını anlatan Çemberimde Gül Oya dizisini yazdı ve yönetti. Bana Şans Dile, Mustafa Hakkında Herşey, Babam ve Oğlum, Ulak, Issız Adam, Karanlıktakiler, Prensesin Uykusu ve Dedemin İnsanları, Tamam mıyız?, Nadide Hayat adında 10 uzun metrajlı sinema filmi ve ödüllü kısa filmleri bulunmaktadır.

Uzun Metrajlı Filmleri
Nadide Hayat (2015)
Tamam Mıyız? (2013)
Dedemin İnsanları (2011)
Prensesin Uykusu (2010)
Karanlıktakiler (2009)
Issız Adam (2008)
Ulak (2007)
Babam ve Oğlum (2005)
Mustafa Hakkında Herşey (2003)
Bana Şans Dile (2001)
Dizi Filmleri
Keşanlı Ali Destanı (2011)
Kabuslar Evi (2006)
Çemberimde Gül Oya (2004-2005)
Asmalı Konak (2002-2004)
Şaşıfelek Çıkmazı (2001)
Scenarist and director Çağan Irmak’s latest film ”Benim Adım Feridun” is the base of this project. Çiğdem Erken and Çağan Irmak came together to work on the film’s soundtrack, but then the project started a life on its own. They will be performing mainly Çiğdem Erken’s originals and arrangements of well known Turkish pop-jazz tunes.

Music Charge: 50 TL